Události a aktuality

Zúčastníme se! Mezinárodní fórum: Tvorba a rozvoj koučovací kultury.

Praha, 30. 11. 2017
Již podruhé česká pobočka International Coach Federation (ICF ČR) pořádá nejvýznamnější akci profesionálního koučování v ČR. Akce je určena nejen pro kouče, ale hlavně pro personalisty, interní kouče a vůbec pro manažery, kteří koučovací kulturu ve své společnosti nastavují jako součást firemní kultury. Tak jako v roce 2015 bude letos oceněn "Nejlepší koučovací projekt roku". Chcete se podělit se svými úspěchy a dosaženými výsledky s ostatními? Pak právě Vás může zajímat Cena ICF ČR 2017. Sledujte stránky www.coachfederation.cz nebo FB: @ICF.czech

Projekt ŽIVOTNÍ RESTART 55+

Zlínský kraj, 2017 – 2018
Realizujeme dvouletý projekt ESF pro ženy ohrožené na trhu práce. V této situaci se může ocitnout každá žena ve svém produktivním životě, tedy je to současné téma. Jakou cílovou skupinu mají podobné projekty na mysli? Mohou to být ženy s dětmi mladšími 15 let, ženy zdravotně znevýhodněné, ženy v evidenci ÚP, ženy nad 55 let, pečující o osobu blízkou, ale i samoplátkyně SP a ženy v režimu osoby spolupracující. Projektem jsme reagovali na výzvu 61 operačního programu zaměstnanost.

Náš projekt sledujte na Facebooku, kde aktualizujeme jeho průběh: @Restart.55plus

Číslo projektu je: CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003250

Mezinárodní týden koučování ICW 2017 – novinky

Celá ČR, 5. – 21. 5. 2017
Celý průběh svátku koučování, který probíhá v jednom identickém týdnu na celém světě, najdete na webu https://icw2017.coachfederation.cz

Za zmínku stojí, že jsme poprvé vyzkoušeli koučování ve veřejném prostoru. S komunitou ŽIVÝ ZLÍN jsme obsadili část parku Komenského a v zapůjčených krytých stanech vytvořili koučovací zóny. Veřejnost jsme seznamovali s tím, co je a není koučování, na ukázkách koučování jsme ukazovali jeho možnosti. Zde se kromě ICF ČR prezentovala i Zlínská koučovací platforma. Další koučovací zóny jsme úspěšně otevřeli na UTB a ve společnosti NWT. Celkem bylo realizováno 50 koučovacích zón v ČR.

Také jsme byli v květnu více mediálně aktivní. Promo-rozhovor k Mezinárodnímu dni koučování poskytly 9.5.2017 v pořadu Snídaně s Novou: Blanka Hudecová a její kolegyně koučky Zuzana Treglerová a Radmila P. Jirkovská. V magazínu In Zlín 05 to byl rozhovor s Blankou Hudecovou o tom, co ji baví na koučování. Záznam zde: https://issuu.com/inzlin

Další článek k ICW vyšel na portále pro personalisty HR NEWS: https://www.hrnews.cz/lidske-zdroje/rozvoj-id-2698897/jaky-byl-mezinarodni-tyden-koucovani-icw-2017-id-3054240

Jaké další akce spojené s koučováním proběhly?

Zlín, červen – prosinec 2016
Z celorepublikových komunitních akcí to byla podzimní KÁVA S KOUČEM, která již začala být na Zlínsku tradicí. V prvním říjnovém týdnu jsme znamenali navýšení poptávky o „Koučování za dobrou kávu“ z řad veřejnosti o 100 %. http://www.kavaskoucem.cz/

Dalším bonbónkem bylo organizační zajištění koučovacích zón pro účastníky TEDxZlín 15. 10. 2016. Koučka Blanka Hudecová pozvala další čtyři kouče a spolu s přípravným týmem nabídli 30-ti minutové ochutnávky koučování se zaměřením na kariérní a osobní rozvoj v čase před konferencí. Koučovací zóny podpořili PRO BONO tito koučové: Mgr. David Kryštof, Ph.D., ACC, Ing. Tereza Juchelková, ACC, Ing. Zdeněk Němec, Ing. Soňa Staňková, DiS. Mgr. Blanka Hudecová, ACC. Koučovací zóny se konaly pod hlavičkou české pobočky International Coach Federation ICF ČR. http://tedxzlin.cz/2016/

Koučka Blanka Hudecová začíná pracovat jako vice prezidentka pro regiony ve Spolku ICF ČR ve volitelném dvouletém období. Co to pro region znamená? Profesionální koučink ICF již na dosah v regionech. Jak? Setkávání a vzdělávání profesionálních koučů v regionech, užší komunikace se zájemci o koučování, šíření etických a profesních zásad a standardů podle ICF Global. Chcete být informováni? Prosím přihlaste se e-mailem zde: https://www.coachfederation.cz/

Mezinárodní týden koučování ICW 2016 úspěšně za námi!

červen 2016
Letošní ročník Mezinárodního týdne koučování ICW 2016 byl slavnostně zahájen na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Celkem se uskutečnilo 61 akcí a zapojilo se více než 40 koučů. O koučování byl největší zájem ve firmách; povědomí o profesionálním koučování se šířilo také mezi zájemci z řad veřejnosti. Individuální koučovací ochutnávky vyzkoušeli studenti ze zlínské Univerzity Tomáše Bati a z brněnského VUT. Workshopy proběhly na Krajské Hospodářské komoře Zlínského kraje v Uherském Hradišti i ve Zlíně. Záštitu nad Mezinárodním týdnem koučování převzala Hospodářská komora České republiky.
V přiloženém dokumentu najdete oficiální tiskovou zprávu o proběhlé akci včetně partnerů a fotodokumentace.

Tisková zpráva (PDF soubor; 1 491 kB) ▸

Mezinárodní týden koučování ICW (International Coaching Week) 2016

16. - 22. května 2016, celá ČR
Jedná se o týden věnovaný profesionálnímu koučování, který je každoročně vyhlašován Mezinárodní federací koučů (ICF). Letos připadá na týden od 16. do 22. 5. 2016. V tomto týdnu poskytují koučové, kteří se k akci připojili, koučovací ochutnávky, setkání a workshopy bez nároku na honorář každému, kdo má zájem se s profesionálním koučováním seznámit. V letošním roce bude ICW zahrnovat okolo 30 akcí pořádaných v 6 regionech České republiky. K akci se připojilo více než 30 profesionálních koučů. Část těchto akcí je pouze pro partnery ICW, část je otevřena široké veřejnosti.

Tisková zpráva (PDF soubor; 491 kB) ▸

Více o akci:
Program mezinárodního koučovacího týdne (ICW) 2016 ▸

Zveme Vás na Kávu s koučem v rámci ICW

16. – 22. května 2016
Chcete vyzkoušet koučování, posunout se v konkrétní situaci, získat odstup, nadhled nebo třeba objevit nová řešení či cestu? Pak zkuste Kávu s koučem. Vyberte si svou koučku či kouče a pozvěte ho/ji na kávu a společně si vychutnejte blahodárné účinky koučování i kávy. Těší se na vás přes 60 koučů v různých městech celé ČR. Káva s koučem probíhá u příležitosti Mezinárodního týdne koučování ICW.

Více o akci:
www.kavaskoucem.cz ▸

Sledujte Koučink portál – bránu do světa koučování

9. května 2016
Zajímavé články pro příznivce koučování. Např. článek „Nepropásněte příležitost a vyzkoušejte profesionální koučink na vlastní kůži“ je upoutávkou na akci, které se ZKP účastní.

Více o akci:
www.koucinkportal.cz/nepropasnete-prilezitost-a-vyzkousejte-si-profesionalni-koucink-na-vlastni-kuzi ▸

Nejlepší projekt roku 2015: „Rozvoj koučovací kultury ve firmách“

celá ČR
Máte vytvořený projekt, který podporuje zavádění koučovací kultury do Vaší organizace? Chcete se s ním a svými dosaženými výsledky podělit s ostatními? Pak právě Vás může zajímat Cena ICF ČR 2015.
Vítězná organizace, která se stane držitelem ceny ICF ČR 2015, bude v následujícím roce nominována na udělení International Prism Award 2016 ICF Global. Mezi držitele této světové ceny se řadí např. British Broadcasting Corporation (BBC), Genentech, IBM, JOEY Restaurant Group, NASA a další.

Více o akci (PDF soubor; 691 kB) ▸

Přihláška do soutěže (soubor MS Word; 491 kB) ▸

Zúčastníme se ICF ON TOUR 2015: Coaching Beyond Boundaries

26. listopadu 2015, Praha
Mezinárodní fórum – SÍLA KOUČOVÁNÍ je první fórum pořádané u příležitosti 20. výročí založení International Coach Federation a zároveň 10. výročí působení ICF v České republice.
Formou tlumočených přednášek vystoupí John Blakey (PCC), Rae T. Chois (MCC), Christian Worth (PCC), Kees de Vries (PCC). Po celodenním programu, který nabídne zajímavé řečníky, bude následovat slavnostní galavečer, který bude jedinečnou příležitostí pro nová setkání a navázání důležitých kontaktů.

Více o akci:
www.coachfederation.cz/cz/pro-cleny/icf-on-tour-2015.html ▸

Zveme Vás na Kávu s koučem

1. - 7. října 2015, celá ČR
V říjnu se zúčastníme komunitního projektu s názvem Káva s koučem. Jedná se o „ochutnávku“ profesionálního koučování s vybraným koučem za symbolické pozvání na kávu. Tato akce se koná dvakrát ročně, na oslavu Mezinárodního týdne koučování v květnu a Mezinárodního dne kávy 1. října. Těšíme se na společná setkání ve Zlíně v inspirativních prostorách Zlínských kaváren.

Více o akci:
www.kavaskoucem.cz ▸

Etika v koučovací praxi aneb jak se rozhodovat

5. října 2015, Praha
Česká asociace koučů, Evropská rada pro mentoring a koučink a International Coach Federation Czech Republic společně pořádají společenská setkání koučů a jejich hostů.
Programem nadcházejícího setkání bude provázet Vladimír Dvořák (ČAKO) se svým tématem: „Jak to vidí prezident ČAKO aneb náš etický kodex v praxi“.

Více o akci:
www.eppok.cz/cs/aktuality/10-seminar-o-etice-v-koucovaci ▸

„Koučování v každodenní praxi“ s Alenou Jáchimovou

23. října 2015, Praha
O koučování se zajímají úspěšní lidé, do svého vzdělávacího procesu ho začleňují další a další společnosti. Stává se vodítkem v mnoha situacích, v práci s lidmi, v komunikaci s nimi, v jejich ovlivňování a vedení. Spolu s Alenou Jáchimovou se setkáte s koučováním a jeho principy v běžné praxi manažerů, poradců, obchodníků.

Více o akci:
http://alenajachimova.cz/koucovani-vecer-otazek-a-odpovedi/ ▸

Koučovací zóny na Veletrhu pracovních příležitostí na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně

3. listopadu 2015, Zlín
Navazujeme na úspěšnou spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně v květnu 2015, kdy jsme v rámci Mezinárodního týdne koučování působili v koučovacích zónách a poskytovali individuální koučink pro studenty a zaměstnance UTB.
Vzhledem k pozitivním ohlasům akci opakujeme a to v nové budově Fakulty technologické během Veletrhu pracovních příležitostí, která se koná speciálně pro studenty posledních ročníků.

Více o akci:
businessdays.utb.cz ▸

Zlínská Koučovací Platforma
volné sdružení nezávislých koučů a mentorů v České republice se sídlem ve Zlíně.

Copyright © 2012 - 2016 HodaDesign. Všechna práva vyhrazena. www.hoda.cz